fbpx

Uzaktan Psikolojik Danışmanlık Çağrı Merkezimiz açıldı! تم افتتاح مركز الاتصال الخاص بالإرشاد النفسي عن بعد

Bütüncül bir yaklaşımla çocuk ve gençlerin yanı sıra onların hayatına dokunan tüm yetişkinleri güçlendirmeyi hedefleyerek oluşturduğumuz programlarımız kapsamında çocuk, genç ve aileler için  Uzaktan Psikolojik Danışmanlık Hizmeti veriyoruz. Zorlu deneyimlerin çocuklar, gençler üzerinde oluşturduğu endişe, korku ve diğer duyguları paylaşabilmeye alan açmak, ailelerin çocuğun, gencin isteklerini ve davranışlarını doğru bir şekilde anlayıp doğru yanıtlar verebilmesi ve olumlu davranışları fark edip teşvik edebilmesi için oluşturduğumuz Uzaktan Psikolojik Danışmanlık Hizmetimiz için mülteci faydalanıcılarımız, 0800 670 62 92 numaralı Çağrı Merkezi iletişim hattı üzerinden hafta içi 10.00 – 17.00 saatleri arasında bizlere ulaşarak başvuru kaydı oluşturabilirler. Çağrı Merkezimiz Mayıs ayı sonuna kadar açık kalması planlanmaktadır.

Başvuru kaydı alındıktan sonra önceliklendirme sistemine göre alanında uzman psikologlarımız faydalanıcılarımızı arayacak. Daha ileri seviyede desteğe ihtiyaç duyan faydalanıcılar ve sağlık, eğitim hizmetleri gibi temel hizmetlere erişim, kimlik ve diğer konular ile ilgili yasal bilgilendirme ve yönlendirme kapsamındaki başvurular için ilgili kurum ve/veya kuruluşlara yönlendirme yapılacaktır. 

(Türkçe ve Arapça olarak iki dilde sürdürdüğümüz Uzaktan Psikolojik Danışmanlık Hizmetimizde, faydalanıcılarımıza sağladığımız seans sayısı 8 ile sınırlıdır.)

تم افتتاح مركز الاتصال الخاص بالإرشاد النفسي عن بعد

نحن نقدم خدمات الإرشاد النفسي عن بعد للأطفال والشباب والعائلات ضمن نطاق برامجنا ، والتي أنشأناها بنهج شامل ، بهدف تمكين الأطفال والشباب وكذلك جميع البالغين الذين يبدؤون حياتهم. المستفيدون لدينا هم من اللاجئين يستفيدون من  خدمة الإرشاد النفسي عن بعد ، والتي أنشأناها لإفساح المجال لمشاركة المخاوف والقلق والعواطف الأخرى التي تسببها التجارب الصعبة على الأطفال والشباب ، حتى تتفهم العائلات رغبات وسلوكيات الأطفال والشباب بشكل صحيح ولإعطاء إجابات صحيحة ، ولإشعار وتشجيع السلوكيات الإيجابية ، يمكنهم إنشاء سجل طلب من خلال الاتصال بنا عبر خط الاتصال بمركز الاتصال عبر الرقم ٠٨٠٠٦٧٠٦٢٩٢ بين الساعة ١٠.٠٠ – ١٧.٠٠ صباحًا في أيام الأسبوع

بعد استلام تسجيل الطلب ، سيتصل أخصائيو علم النفس لدينا بالمستفيدين وفقًا لنظام تحديد الأولويات. ستتم الإحالات إلى المؤسسات و / أو المنظمات ذات الصلة للمستفيدين الذين يحتاجون إلى مزيد من الدعم والتطبيقات في نطاق المعلومات والتوجيهات القانونية فيما يتعلق بالحصول على الخدمات الأساسية مثل الخدمات الصحية والتعليمية والهوية وغيرها من القضايا

(في خدمة الإرشاد النفسي عن بعد ، التي نقدمها بلغتين ، التركية والعربية ، يكون عدد الجلسات محدودًا تقتصر على ٨ جلسات).

İlgili Yazılar

MERKEZ
Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20
Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ
Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36
Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org