fbpx

Balat Çocuk ve

Gençlik Merkezi

2017 yılında açılan Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizde çocuklar için psikososyal destek ve çocuk koruma hizmetleri veriyoruz. Haftanın her günü açık olan merkezimizde çocuklar için güvenli bir alan yaratmayı amaçlıyoruz.

Ruh Sağlığı ve

Psikososyal Destek Programı

Psikososyal destek hizmetlerimizle, geçmişte yaşanan güçlükler ya da gündelik hayatta yaşanan zorluklarla ilgili çocuklara ve ailelerine destek oluyoruz.

Bireysel Seanslar

Çocuklar yaşadıkları güçlüklerle ilgili daha fazla ilgi ve desteğe ihtiyaç duyarlarsa, onlarla bire bir çalışıyoruz. Bir terapist eşliğinde düzenli olarak yapılan bu çalışmalarla çocuklara bireysel psikolojik destek sunuyoruz.

Grup Seansları

Çocukların 10 hafta boyunca 20 saat katıldığı psikososyal grup seansları düzenliyoruz. Bu etkinliklerde sanatın müzik, resim, dans gibi farklı dallarını kullanıyoruz. Bu sayede çocukların olumsuz duygu ve zorluklarla baş etmelerine, olumlu tutum ve davranışlar geliştirmelerine, gündelik hayatta karşılaştıkları problemlere etkili çözümler üretmelerine, düşünce ve duygularını ifade etmelerine ve sağlıklı ilişkiler kurmalarına yardımcı oluyoruz.

Pozitif Ebeveynlik Becerileri Eğitimleri

Ailelere sağlanan bu eğitimler ile travmanın çocuklar üzerindeki etkileri hakkında ebeveynleri bilgilendiriyor ve çocuklarının davranışlarıyla nasıl başa çıkabilecekleri konusunda farkındalık yaratmayı hedefleniyoruz.

Program kapsamında bugüne kadar;

çocuk ve ailesi merkeze kayıt oldu.

Çocuk Koruma Programı

Çocuk Koruma Programı kapsamında, çocuklara ve yetişkinlere yönelik koruma hizmeti sağlıyoruz ve temel haklarına erişemeyen kişiler için danışmanlık ve yönlendirme faaliyetleri yürütüyoruz.

Refakat ve Tercümanlık Desteği

Sağlığa Erişim Desteği

Hukuki Bilgilendirme Desteği

Eğitime Erişim Desteği

Ebeveynlere, çocukların güvenliğini ve sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek riskler hakkında Farkındalık Arttırıcı Oturumlar düzenliyoruz. Bu oturumlar ile çocukların olumsuz davranış ve tutumlarıyla baş etmenize yardımcı olacak yöntemleri paylaşıyoruz. Ayrıca çocukların sağlık ve güvenliğini etkileyebilecek risklerle ilgili bilgilendirici ve güçlendirici etkinlikler düzenleniyoruz.
Yetişkinlere yönelik Türk sağlık sistemi, eğitim sistemi, kişisel hijyen, zorbalık, çocuk hakları gibi konularda bilgilendirme odaklı grup aktiviteleri yaparken, çocuklarla da bedenin korunması, hijyen, mahremiyet, çocuk hakları odaklı grup aktiviteleri gerçekleştiriyoruz.

Program kapsamında bugüne kadar;

çocuğa bireysel koruma hizmeti verdik.

kez eğitim, sağlık, hukuk vb. alanlarda yönlendirme yaptık.

Bilgilendirici & Farkındalık Arttırıcı Oturum düzenledik.

MERKEZ
Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20
Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ
Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36
Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org