fbpx

Gönüllü Programı

Maya Vakfı gönüllüleri, travmaya maruz kalan çocuklara sağladığımız ruh sağlığı ve psikososyal destek hizmetlerimizin merkezinde yer almaktadır. Her gönüllü, değişim yaratma yolunda hayallerimizi paylaştığımız, daha fazla çocuğa ulaşmamıza ve etki alanımızı geliştirmemize yardımcı olan bir yol arkadaşımızdır. 

Gönüllü olmak için

  • 18 yaşını doldurmuş olmak*
  • Maya Vakfı’nın misyon, vizyon ve değerlerini benimsemek
  • Hassas gruplarla çalışma prensipleri gereği, gönüllülük sürecinin düzenli ve sürekli olması gerektiğinin bilincinde olmak
  • Daha iyi bir geleceği hep birlikte yaratmak ve travmaya maruz kalmış çocuklarla çalışmak için istekli olmak gerekmektedir.
*18 yaşını doldurmamış gönüllülerimiz özel olarak yapılandırılmış projeler kapsamında dönemlik olarak Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek Programımız haricindeki etkinliklerimize destek verebilmektedir.

Gönüllülük Süreçleri

Maya Vakfı’nda gönüllü olabilmek için başvuran adayların travma, çocukla iletişim ve çocuk koruma prensiplerini kapsayan Maya Vakfı Gönüllü Eğitimi’ne katılmaları gerekmektedir. 

Hassas gruplarla çalışma prensibi gereği uzun dönemli ve sürekli destek verecek gönüllülere öncelik tanınmaktadır. 

Eğitimi başarıyla tamamlayan, uzun süreli ve düzenli katılımı taahhüt eden gönüllüler seçtikleri programlarda gönüllülük yapmaya başlarlar. 

Başvuru Süreci

1

Maya Vakfı gönüllüsü olabilmek için aşağıdaki gönüllülük türlerinin her birini inceledikten sonra katılım koşulu size en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir.

2

Seçtiğiniz gönüllülük türünün sayfasında yer alan Başvuru Formu butonuna tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

3

Eğitimlere sınırlı sayıda gönüllü kabul edilebildiği için yoğunluk olması durumunda geri dönüşlerde gecikme yaşanabilir. Başvurusu olumlu sonuçlanan gönüllü adayları ile en kısa sürede iletişime geçilir ve adaylar Gönüllü Eğitimi’ne davet edilir. Adayların bir gün süren bu eğitime katılması zorunludur. Eğitimde; travma, travmaya maruz kalmış çocuklarla iletişim, saha ve program kuralları konusunda detaylı bilgi paylaşılır.

4

Eğitim kontenjanı dolduğunda, program ihtiyaçları ile gönüllü adayının profilinin uyuşması halinde, gönüllü bir sonraki eğitime davet edilmek üzere yedek listeye alınır.

*Şanlıurfa’daki saha çalışmalarımız için gönüllü programına başvuran gönüllü adayları Başvuru Formu’nda Şanlıurfa şehrini seçmelidir. Süreçle ilgili detaylı bilgiyi e-posta aracılığıyla gönüllülerimizle paylaşacağız.

Sorunuz mu var?

Gönüllülük ile ilgili her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gönüllülük türlerine göz atmaya ne dersiniz?

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezi Çalışmaları

Saha Çalışmaları

Ofis Destek Çalışmaları

E-Gönüllülük

MERKEZ
Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20
Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ
Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36
Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org