fbpx

Maya Vakfı olarak Balat’taki Çocuk ve Gençlik Merkezimizde çocuklar mutlu saatler geçirsin ve hayatlarında travmanın değil bu saatlerin izini taşısın diye psikososyal desteğe ihtiyaç duyan çocuklarla bireysel ve grup terapi seansları yapıyoruz.

Balat’taki Çocuk ve Gençlik Merkezimize gelen her çocuğun 11 seansta beş temel psikolojik iyileşme becerisini (Problem çözme becerileri oluşturma, Pozitif beceriler edinme, Duyguları tanıma ve reaksiyonları düzenleme, Farklı Düşünme, Sağlıklı sosyal ilişkileri yeniden inşa etme) kazanmasını hedefliyoruz.

Çünkü çocuklar mutlu saatler geçirip becerileri arttıkça daha mutlu ve hayata karşı daha donanımlı oluyor.

8 yaşındaki Ayşe, Balat’taki Çocuk ve Gençlik Merkezimizde geçirdiği saatlerin ondaki etkisini şöyle anlatıyor:“Balat’taki merkeze gelmeden önce kabuslar görüyordum. Canavar yüzleri gördüğüm için, karanlıktan korkardım. Buradaki atölyelerde yaptığım kalkanımı ve düş kapanımı duvarıma astığımdan beri canavarlardan korkmuyorum ve güzel rüyalar görüyorum. Beni koruduklarına inanıyorum.”

Çalışmalarımızı destekleyin, hep birlikte çocuklar için daha fazla mutlu saat yaratalım: fonzip.com/mayavakfi/mutlu-saatler

#ÇocuklaraMutluSaatler

#BizimiçinFarkEder