fbpx

Haydi, İstanbul Yarı Maratonu’nda çocuklar için koşMAYA

27-28 Mart’ta sanal, 4 Nisan’da fiziki olarak gerçekleştirilecek İstanbul Yarı Maratonu’nda çocuklar için birlikte adım atalım mı? Sanal koşu ile Türkiye’nin her yerinden koşuya katılabilir, adımlarınızı iyilik için atabilirsiniz. İster Yarımada’da, ister kendi parkurunuzda baharı bizimle birlikte iyilikle karşılamaya var mısınız? Cevabınız evetse;

Fiziki ve sanal koşunun kontenjanları hızla doluyor, hemen kaydolun!

Maratona kaydolduktan sonra Koşucu Kayıt Formumuzu doldurmayı unutmayın!

 

Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla sivil toplum kuruluşları için destek toplama / kaynak geliştirme metodudur. Yeni gönüllüler ve destekçiler ile sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek sivil toplumun güçlenmesini sağlar. Biz de bu sene yine Adım Adım Oluşumu’yla birlikte 4 Nisan’da fiziksel, 27-28 Mart’ta sanal olarak gerçekleştirilecek 2021 İstanbul Yarı Maratonu’na katılarak yardımseverlik koşusunda yerimizi alacağız.

 

Neden Maya Vakfı ile iyilik peşinde koşmalıyım?
Maya Vakfı olarak Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizde; savaş, göç, şiddet, aile kaydı gibi sebeplerle travmaya maruz kalmış ve psikososyal desteğe ihtiyaç duyan çocuklarla bireysel seans ve grup seansları yapıyoruz. Görsel sanatlar, müzik, dans ve harekete dayalı sanat terapisi temelli bu seanslarla, çocukların travmayla başa çıkabilmesine yardımcı oluyoruz. Çocuklar mutlu saatler geçirsin ve hayatlarında travmanın değil bu saatlerin izini taşısın istiyoruz. Her çocuğun sahip olduğu potansiyeli keşfedebilmesi, yaratıcı düşünce geliştirmesi ve kendisini özgürce ifade edebilmesi için çalışıyoruz.

Merkezimize gelen her çocuğun aşağıdaki beş temel psikolojik iyileşme becerisini kazanmasını hedefliyoruz. Çocukların temel becerilerini güçlendirerek hayata karşı daha donanımlı olmalarını sağlıyoruz.

 

  • Problem çözme becerileri oluşturma
  • Pozitif beceriler edinme
  • Duyguları tanıma ve reaksiyonları düzenleme
  • Farklı düşünme
  • Sağlıklı sosyal ilişkileri yeniden inşa etme

 

1 çocuğun Balat Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde psikosoyal destek programlarından faydalanma maliyeti 3.000 TL’dir.

 

Nasıl katılacağım?
Bireysel olarak ya da çalışma arkadaşlarınızla kurumsal bir takım kurarak Maya Vakfı için yardımseverlik koşusuna katılabilirsiniz.

Nasıl hazırlanacağım?
Bu yıl pandemi sebebiyle kalabalık gruplar halinde antrenman yapamasanız da pandemi kurallarını dikkate alarak açık havada kurumsal takımınızdaki arkadaşlarınızla ya da bireysel olarak antrenman yaparak maratona hazırlanabilirsiniz. Kas gücünüzü ve direncinizi artırmak için antrenman yaparken, aynı zamanda kendi takımınız üzerinde Maya Vakfı’nın logosunun bulunduğu bir forma tasarlayabilirsiniz.

 

Ben yapabilir miyim? 
Tabii ki! Ucunda bu kadar güzel bir amaç olduktan sonra koşuyu tamamlamasanız ve hatta yürüseniz bile yardımseverlik koşusunun bir parçası olacaksınız.

 

Hangi adımları takip etmem gerekiyor?

2021 yılında pandemi sebebiyle birçok koşu hem fiziksel hem sanal olarak gerçekleştiriliyor. Bu yıl İstanbul Yarı Maratonu’nda ister 4 Nisan’da Tarihi Yarımada’da gerçekleşecek fiziki koşuda, isterseniz 27-28 Mart tarihlerinde Türkiye’nin her yerinden ve yurtdışından katılabileceğiniz sanal koşuda kendi parkurunuzda koşun!

 

1. Arkadaşlarınızı da iyilik peşinde koşmaya teşvik etmekle başlayabilirsiniz!
Çalışma arkadaşlarınızla iletişime geçerek 2021 İstanbul Yarı Maratonu’nda yardımseverlik koşusu yapmak isteyenlerden bir takım oluşturabilirsiniz. Eğer Maya Vakfı’nı daha yakından tanımak istiyorsanız takımınıza çalışmalarımızı anlatabiliriz.

 

2. Koşucu formumuzu doldurun.
Süreç boyunca sizinle iletişim halinde olmamız için Maya Vakfı Koşucu Kayıt Formu’nu doldurun.

 

3. Maraton sayfasından kaydınızı yapın.
Bireysel ya da kurumsal olarak, Spor İstanbul’un resmi sayfasından 2021 İstanbul Yarı Maratonu’nda 4 Nisan’daki fiziksel koşuya veya 27-28 Mart tarihlerindeki sanal koşuya kaydolun. Ödeme bu adres üzerinden Spor İstanbul’a yapılacaktır. Bilgi ve kayıt için: www.istanbulyarimaratonu.com Kayıtlar Şubat sonunda son bulacak ancak kontenjanlar hızla doluyor, geç kalmayın!

 

4. Adım Adım’da koşucu profilinizi oluşturun.
İstanbul Maratonu’na kayıt yaptırdıktan sonra bireysel olarak Adım Adım – İyilik Peşinde Koş platformuna üye olmanız ve kendi profilinizi oluşturmanız gerekmektedir. Çünkü sivil toplum kuruluşları olarak destek topladığımız kampanyaları bu platformda açıyoruz. İyilik Peşinde Koş (İPK) Platformu, sizlere kolay bağış toplama ve bağışlarınızı takip etme fırsatı sunar.

 

Kayıt için: ipk.adimadim.org

 

5. Bağış kampanyanızı açın ve çevrenize duyurun.
8 Mart’tan itibaren Maya Vakfı’nın projesi ipk.adimadim.org’da görünür olur ve siz de kampanyanızı oluşturabilirsiniz. 22 Mart’ta bağış kampanyası başlar ve siz de çevrenize maratonda koşacağınızı, Maya Vakfı için koştuğunuzu duyurmaya başlayabilirsiniz. Koşucu profilinizi mail ve sosyal medya gibi platformlar aracılığı ile arkadaşlarınızla paylaşarak bağış toplamaya başlayabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Örnek Bağış Mektubu’nu paylaşacağız. İstediğiniz zaman, koşucu profilinize girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ve hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz. İyilik Peşinde Koş (İPK) sistemi sizin için bağış yapan herkese, otomatik olarak bağış sertifikası iletir. Bağış kampanyaları 19 Nisan’da sona erecektir.

 

Sanal koşu nedir?
Koşucu 5K, 10K ve 21K kategorileri arasından koşmak istediği mesafeyi seçer, parkurunu kendisi oluşturur. Semtinde, evine yakın bir parkta ya da bir atletizm pistinde koşabilir. Koşucu, 27-28 Mart tarihleri arasında dilediği zaman koşuya aralığında başlayabilir, kendi Sanal Koşu parkurunda start verdiği an itibariyle telefonundaki uygulama* üzerinden ölçümleme başlar.

 

*SWEATers uygulaması; Play Store (Android) ve App Store (IOS) üzerinden indirilebilir.
Adım Adım’ın hazırladığı “Sanal Koşu nedir?” videosunu izlemek için tıklayın.
Adım Adım’ın “Sanal Koşu Aracılığıyla Nasıl Yardımseverlik Koşusu Yapılır?” videosunu izlemek için tıklayın. 

 

Her türlü sorunuz için adimadim@mayavakfi.org adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Önemli Tarihler

 

22 Şubat 2021 Pazartesi fiziksel koşu kayıtları sona erer.
1 Mart 2021 Pazartesi sanal koşu kayıtları sona erer.
8 Mart 2021 Pazartesi Maya Vakfı’nın projesi İPK’da görünür olur ve koşucular kampanyalarını oluşturur.
22 Mart 2021 Pazartesi Bağış kampanyası başlar.
27-28 Mart 2021 Cumartesi-Pazar İstanbul Yarı Maratonu Sanal Koşu
4 Nisan 2021 Pazar İstanbul Yarı Maratonu Fiziki Koşu
19 Nisan 2021 Pazartesi Bağış kampanyası sona erer.

 

 

 

 

İlgili Yazılar

MERKEZ
Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20
Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ
Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36
Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org