fbpx

Afet ve acil durum sonrası Uzaktan Psikolojik Danışmanlık hizmetimizle yanınızdayız | نقف بجانبكم بعد الكوارث وحالات الطوارئ ، من خلال خدمتنا للاستشارة النفسية عن بعد.

Afet ve acil durumlardan doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenen ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyan yetişkinler ve çocuklar için ücretsiz Uzaktan Psikolojik Danışmanlık hizmetimiz ile Maya Vakfı olarak yanınızdayız. Depremin sıkça gerçekleştiği ülkemizde, hepimizin bedensel ve psikolojik etkilere yönelik kendimize ve yakınlarımıza destek olabilmesi için eğitim alması, kaygı düzeyinin arttığı durumlarda profesyonel destek olanaklarından yararlanabilmesi toplum ruh sağlığı açısından çok büyük önem taşır. Bu yaklaşım, gelecekte karşılaşabileceğimiz benzer beklenmedik durumlar için de psikolojik olarak daha hazırlıklı ve dirençli olmamızı sağlar. Zorlu günlerde birlikte olmanın, dayanışmanın ve yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak, geçmişte yaşanan toplumsal travmatik olaylarda olduğu gibi, ruh sağlığı alanındaki hizmetlerimizi ülkemizin farklı bölgelerinde gerçekleşen depremler sonrasında, depremden doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen vatandaşlarımız için sürdürmeye devam ediyoruz. Uzaktan psikolojik destek çalışmalarımızla, depremden etkilenen ve bu süreçte psikososyal desteğe ihtiyaç duyan kişilere destek sağlamayı amaçlıyoruz.

Çevrimiçi platformda sunacağımız psikolojik destek hizmetinden faydalanmak isterseniz aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra iki iş günü içinde travma alanında hizmet veren psikologlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

Başvuru formu: https://forms.gle/1fxFChn3HSkrDG9o8

Hep birlikte daha iyiye!

 

نقف معكم في منظمة مايا من خلال خدمتنا المجانية للاستشارة النفسية عن بُعد للبالغين والأطفال المتضررين بشكل مباشر أو غير مباشر بالكوارث وحالات الطوارئ والمحتاجون إلى دعم نفسي.

في بلدنا ، حيث تحدث الزلازل بشكل متكرر، من المهم جدًا بالنسبة للصحة النفسية للمجتمع تلقي تدريبات تتعلق بالآثار الجسدية والنفسية ندعم من خلالها أنفسنا ومقربيننا ، والاستفادة من إمكانات الدعم الاحترافي في الأوضاع التي يزداد فيها مستوى القلق.

يضمن لنا هذا النهج أن نكون مستعدين نفسياً بشكل أكبر وأكثر مقاومة لمواجهة أوضاع غير متوقعة مماثلة قد نواجهها في المستقبل.

وإدراكًا منا لأهمية التعاضد والتضامن والتآزر في الأيام الصعبة ، فإننا نستمر في تقديم خدماتنا في مجال الصحة النفسية لمواطنينا المتضررين بشكل مباشر أو غير مباشر جراء الزلازل التي تحصل في مناطق مختلفة من بلدنا، كما حدث في الأحداث المؤلمة والصدمات المجتمعية التي حصلت في الماضي.

من خلال أنشطتنا للدعم النفسي عن بعد ، نسعى إلى تقديم الدعم للأشخاص المتضررين من الزلزال والذين يحتاجون إلى دعم نفسي اجتماعي في خضم تلك المرحلة.

إذا كنتم تودون الاستفادة من الدعم النفسي الذي سنقدمه على الإنترنت ، يمكنكم ملء الاستمارة أدناه بشكل كامل وإرسالها إلينا. بعد تعبئتكم للاستمارة سيتم التواصل معكم في غضون يومين من قبل خبرائنا النفسيين والمتخصصين في مجال الصدمات النفسية.

https://forms.gle/1fxFChn3HSkrDG9o8 

!كلنا معاً للأفضل

İlgili Yazılar

İyilik yapan yumuşak oyuncaklarla tanıştınız mı?

17 Ocak – 15 Şubat 2022 tarihleri arasında www.IKEA.com.tr üzerinden alınan her SAGOSKATT yumuşak oyuncak için IKEA, Maya Vakfı'na 10 TL bağış yaparak çocuklara yönelik psikososyal destek çalışmalarına katkıda bulunuyor!  Detaylar www.IKEA.com.tr'de, hemen keşfedin....

Sevgililer Günü hediyeniz çocuklara mutlu saatlere dönüşsün

Paylaşmak, sevginizi göstermenin en güzel yöntemlerinden biri! Peki bu Sevgililer Günü’nde mutluluğunuzu çocuklarla paylaşarak çoğaltmaya ne dersiniz? Gelin, seçeceğiniz sertifika ile sevginiz çocuklara mutlu saatler getirsin.#ÇocuklaraMutluSaatler nedir? Maya Vakfı...

Toplumsal faydayı arttırmak üzere AbilityPool ile bir araya geldik

Gönüllülüğün dijital platformu olan AbilityPool ile iyiliği çoğaltmaya devam ediyoruz. AbilityPool, halka açık birçok projeyi tek çatı altında toplayarak ülkemizde gönüllülük çalışmalarını dijitalleştirerek çoğaltmayı amaçlayan bir sosyal girişimdir. Farklı...

2021 WISE Zirvesi’nde ödülümüzü aldık

Kurucu Başkanımız Esra Özsüer, Travmaya Duyarlı Okul Programımızla kazandığımız WISE Ödülü’nü, 8 Aralık’ta Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilen 2021 WISE Zirvesi’nde aldı.2016 yılından bu yana İstanbul ve Şanlıurfa’da 12.000’i aşkın öğrenciye ulaşan Travmaya...

Yeni yıl hediyeniz Çocuklara Mutlu Saatlere dönüşsün!

Yılbaşı sertifikalarımızla sevdiklerinizin yeni yılını kutlarken çocuklara mutlu saatler armağan etmeye ne dersiniz?#ÇocuklaraMutluSaatler nedir? Maya Vakfı olarak Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizde; savaş, göç, şiddet, aile kaydı gibi sebeplerle travmaya maruz...

MERKEZ

Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20

Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ

Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36

Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org