fbpx

Afet ve acil durum sonrası Uzaktan Psikolojik Danışmanlık hizmetimizle yanınızdayız | نقف بجانبكم بعد الكوارث وحالات الطوارئ ، من خلال خدمتنا للاستشارة النفسية عن بعد.

Afet ve acil durumlardan doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenen ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyan yetişkinler ve çocuklar için ücretsiz Uzaktan Psikolojik Danışmanlık hizmetimiz ile Maya Vakfı olarak yanınızdayız. Depremin sıkça gerçekleştiği ülkemizde, hepimizin bedensel ve psikolojik etkilere yönelik kendimize ve yakınlarımıza destek olabilmesi için eğitim alması, kaygı düzeyinin arttığı durumlarda profesyonel destek olanaklarından yararlanabilmesi toplum ruh sağlığı açısından çok büyük önem taşır. Bu yaklaşım, gelecekte karşılaşabileceğimiz benzer beklenmedik durumlar için de psikolojik olarak daha hazırlıklı ve dirençli olmamızı sağlar. Zorlu günlerde birlikte olmanın, dayanışmanın ve yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak, geçmişte yaşanan toplumsal travmatik olaylarda olduğu gibi, ruh sağlığı alanındaki hizmetlerimizi ülkemizin farklı bölgelerinde gerçekleşen depremler sonrasında, depremden doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen vatandaşlarımız için sürdürmeye devam ediyoruz. Uzaktan psikolojik destek çalışmalarımızla, depremden etkilenen ve bu süreçte psikososyal desteğe ihtiyaç duyan kişilere destek sağlamayı amaçlıyoruz.

Çevrimiçi platformda sunacağımız psikolojik destek hizmetinden faydalanmak isterseniz aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra iki iş günü içinde travma alanında hizmet veren psikologlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

Başvuru formu: https://forms.gle/1fxFChn3HSkrDG9o8

Hep birlikte daha iyiye!

 

نقف معكم في منظمة مايا من خلال خدمتنا المجانية للاستشارة النفسية عن بُعد للبالغين والأطفال المتضررين بشكل مباشر أو غير مباشر بالكوارث وحالات الطوارئ والمحتاجون إلى دعم نفسي.

في بلدنا ، حيث تحدث الزلازل بشكل متكرر، من المهم جدًا بالنسبة للصحة النفسية للمجتمع تلقي تدريبات تتعلق بالآثار الجسدية والنفسية ندعم من خلالها أنفسنا ومقربيننا ، والاستفادة من إمكانات الدعم الاحترافي في الأوضاع التي يزداد فيها مستوى القلق.

يضمن لنا هذا النهج أن نكون مستعدين نفسياً بشكل أكبر وأكثر مقاومة لمواجهة أوضاع غير متوقعة مماثلة قد نواجهها في المستقبل.

وإدراكًا منا لأهمية التعاضد والتضامن والتآزر في الأيام الصعبة ، فإننا نستمر في تقديم خدماتنا في مجال الصحة النفسية لمواطنينا المتضررين بشكل مباشر أو غير مباشر جراء الزلازل التي تحصل في مناطق مختلفة من بلدنا، كما حدث في الأحداث المؤلمة والصدمات المجتمعية التي حصلت في الماضي.

من خلال أنشطتنا للدعم النفسي عن بعد ، نسعى إلى تقديم الدعم للأشخاص المتضررين من الزلزال والذين يحتاجون إلى دعم نفسي اجتماعي في خضم تلك المرحلة.

إذا كنتم تودون الاستفادة من الدعم النفسي الذي سنقدمه على الإنترنت ، يمكنكم ملء الاستمارة أدناه بشكل كامل وإرسالها إلينا. بعد تعبئتكم للاستمارة سيتم التواصل معكم في غضون يومين من قبل خبرائنا النفسيين والمتخصصين في مجال الصدمات النفسية.

https://forms.gle/1fxFChn3HSkrDG9o8 

!كلنا معاً للأفضل

İlgili Yazılar

Çocuklarda eko-anksiyete ve bakım verenlere öneriler

Ülkemizde ve dünyada ortaya çıkan doğa olayları ve afetler çocuklarda korku ve kaygılara yol açabilir. Bu süreçte, çocuklar olaylara yakından tanık ettikleri için ya da sadece haberler üzerinden duyduklarıyla da endişelenmeye ve bazı kaygılı sorular sormaya...

Bu bayram, çocukların iyilik halini destekleyin

Her çocuğun her gününün bayram olması için çalışmalarımıza destek olmak ister misiniz? Bu bayram, her çocuğun her gününün bayram olması için çalışmalarımızı desteklemek ister misiniz? Aylık düzenli desteklerinizle çocukların büyüme yolculuğunda birer yol arkadaşı...

Ruh Sağlığı Alanında Damgalanma

Travma Sonrası Stres Bozukluğu Farkındalık Ayı  Ruh sağlığı, duygusal, psikolojik ve sosyal refahımızı içerir. Nasıl düşündüğümüzü, hissettiğimizi ve hareket ettiğimizi etkiler. Ayrıca stresle nasıl başa çıktığımızı, başkalarıyla nasıl ilişki kurduğumuzu ve seçimler...

MERKEZ
Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20
Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ
Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36
Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org