fbpx

Güneydoğu Anadolu bölgesinde dezavantajlı gruplar ile çalışan kamu ve STK personeli için gerçekleştirdiğimiz eğitimleri tamamladık.

Maya Vakfı “destek programları” kapsamında dezavantajlı gruplarla çalışan kurumlar için, kendi programlarına adapte edilebilen özel eğitimler hazırlıyor.

Bu eğitimlerle travmaya duyarlılığı artırmayı, farklı kişi ve kurumların ruh sağlığı ve psikososyal destek konusundaki kapasitesini geliştirmeyi amaçlıyor. Yaşayabilecekleri duygusal tükenmişlik sendromuyla başa çıkabilmeleri için, saha ekipleri için de destek programları düzenliyor.Bu kapsamda Ekim 2017-Şubat 2018 tarihleri arasında 9 ilde 16 eğitim yapıldı.

Eğitimlere 284 kamu ve STK personeli katıldı. 2 günlük eğitim programında katılımcılar travma ve travmaya maruz kalmış gruplarla çalışmaya dair genel ilkeler, travmayı tanıma ve belirleme gibi konularda atölyelere katıldı. Özellikle afef ve psikolojik ilkyardıma dair genel bilgilendirmeler yapılan eğitimlerde çalışanların öz bakım becerilerini desteklemeye yönelik de çalışmalar yapıldı.