fbpx

Travmaya Duyarlı Okul Programı ile 2021 WISE Ödülü’ne Layık Görüldük!

Maya Vakfı olarak, küresel eğitim sorunlarını başarılı ve yenilikçi bir şekilde ele alan projeleri destekleyen 2021 WISE Ödülleri’nde Travmaya Duyarlı Okul Programı ile kazananlarından biri olduk, gururluyuz!

2009’dan bu yana her yıl eğitime yönelik olumlu değişim getiren öncü projeleri destekleyen 2021 WISE Ödülleri, bugüne kadar toplam 150’den fazla ülkeden 4.200’den fazla başvuru aldı ve toplam 78 projeyi ödüllendirdi.

Maya Vakfı olarak, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz, İstanbul ve Şanlıurfa’daki devlet okullarında psikolojik travmaya maruz kalmış ve dezavantajlı çocukların eğitim sisteminden en iyi şekilde yararlanabilmesi için yürüttüğümüz Travmaya Duyarlı Okul Programı ile şimdiye kadar 12.649 çocuğa, 2.740 öğretmene ve 706 bakım verene ulaştık.

Eğitim alanında en prestijli ödüllerinden birine layık görüldüğümüz Travmaya Duyarlı Okul Programımız kapsamında; öğretmenlere yönelik süpervizyonlar, okul yönetimi için çocuk koruma prosedürüne yönelik atölyeler düzenledik. Psikolojik travma belirtileri gösteren çocukların ailelerine ise Pozitif Ebeveynlik Becerileri Eğitimleri verdik. Çocuklar ile akran zorbalığıyla başa çıkma, sosyal uyuma yönelik kültürel kaynaşma ve yaratıcı okuma çalışmaları yürüterek çocuklar için daha güvenli bir ortam oluşturmayı amaçladık.

Maya Vakfı olarak, aldığımız kıymetli ödülü ve başarımızı, programda emeği geçen ve destekleyen herkes ile paylaşıyoruz!

7-9 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan WISE zirvesine katılarak diğer projeler hakkında bilgi alabilir, eğitimin geleceğini hep birlikte tartışabiliriz. 

İlgili Yazılar

Çocuklarda eko-anksiyete ve bakım verenlere öneriler

Ülkemizde ve dünyada ortaya çıkan doğa olayları ve afetler çocuklarda korku ve kaygılara yol açabilir. Bu süreçte, çocuklar olaylara yakından tanık ettikleri için ya da sadece haberler üzerinden duyduklarıyla da endişelenmeye ve bazı kaygılı sorular sormaya...

Bu bayram, çocukların iyilik halini destekleyin

Her çocuğun her gününün bayram olması için çalışmalarımıza destek olmak ister misiniz? Bu bayram, her çocuğun her gününün bayram olması için çalışmalarımızı desteklemek ister misiniz? Aylık düzenli desteklerinizle çocukların büyüme yolculuğunda birer yol arkadaşı...

Ruh Sağlığı Alanında Damgalanma

Travma Sonrası Stres Bozukluğu Farkındalık Ayı  Ruh sağlığı, duygusal, psikolojik ve sosyal refahımızı içerir. Nasıl düşündüğümüzü, hissettiğimizi ve hareket ettiğimizi etkiler. Ayrıca stresle nasıl başa çıktığımızı, başkalarıyla nasıl ilişki kurduğumuzu ve seçimler...

MERKEZ
Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20
Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ
Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36
Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org