fbpx

Travmaya Duyarlı Okul Programı ile 2021 WISE Ödülü’ne Layık Görüldük!

Maya Vakfı olarak, küresel eğitim sorunlarını başarılı ve yenilikçi bir şekilde ele alan projeleri destekleyen 2021 WISE Ödülleri’nde Travmaya Duyarlı Okul Programı ile kazananlarından biri olduk, gururluyuz!

2009’dan bu yana her yıl eğitime yönelik olumlu değişim getiren öncü projeleri destekleyen 2021 WISE Ödülleri, bugüne kadar toplam 150’den fazla ülkeden 4.200’den fazla başvuru aldı ve toplam 78 projeyi ödüllendirdi.

Maya Vakfı olarak, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz, İstanbul ve Şanlıurfa’daki devlet okullarında psikolojik travmaya maruz kalmış ve dezavantajlı çocukların eğitim sisteminden en iyi şekilde yararlanabilmesi için yürüttüğümüz Travmaya Duyarlı Okul Programı ile şimdiye kadar 12.649 çocuğa, 2.740 öğretmene ve 706 bakım verene ulaştık.

Eğitim alanında en prestijli ödüllerinden birine layık görüldüğümüz Travmaya Duyarlı Okul Programımız kapsamında; öğretmenlere yönelik süpervizyonlar, okul yönetimi için çocuk koruma prosedürüne yönelik atölyeler düzenledik. Psikolojik travma belirtileri gösteren çocukların ailelerine ise Pozitif Ebeveynlik Becerileri Eğitimleri verdik. Çocuklar ile akran zorbalığıyla başa çıkma, sosyal uyuma yönelik kültürel kaynaşma ve yaratıcı okuma çalışmaları yürüterek çocuklar için daha güvenli bir ortam oluşturmayı amaçladık.

Maya Vakfı olarak, aldığımız kıymetli ödülü ve başarımızı, programda emeği geçen ve destekleyen herkes ile paylaşıyoruz!

7-9 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan WISE zirvesine katılarak diğer projeler hakkında bilgi alabilir, eğitimin geleceğini hep birlikte tartışabiliriz. 

İlgili Yazılar

Genel Müdürümüz Dr. Jülide Ergin’den veda mesajı

Değerli Arkadaşlar ve Meslektaşlarım, Yaklaşık 4 yıldır büyük bir sevgi, tutku ve onur duyarak yürüttüğüm Genel Müdürlük görevimden, parçası olmaktan gurur duyduğum başarılar, her biri birbirinden güzel ve özel anılarla, aklım ve kalbim çok huzurlu ve rahat bir...

Bayram tebrik kartlarımız Çocuklara Mutlu Saatler hediye ediyor!

Sevdiklerinizin bayramını kutlarken psikolojik travmaya maruz kalmış çocuklarımıza destek olmaya ne dersiniz?  #ÇocuklaraMutluSaatler nedir? Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizde; savaş, göç, şiddet, doğal afet, aile kaybı gibi sebeplerle psikolojik travmaya maruz...

Babalar Günü hediyeniz Çocuklara Mutlu Saatlere dönüşsün!

Babalar Günü'nü kutlarken psikolojik travmaya maruz kalmış çocuklarımıza destek olmaya ne dersiniz? #ÇocuklaraMutluSaatler nedir? Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizde; savaş, göç, şiddet, doğal afet, aile kaybı gibi sebeplerle psikolojik travmaya maruz kalmış ve...

Çevrimiçi Öğretmen Eğitimi’ne Davetlisiniz

Travmaya Duyarlı Okul Programımız kapsamında pandemi süreci ve yarattığı travmaları göz önünde bulundurarak hazırladığımız Çevrimiçi Öğretmen Eğitimlerimize davetlisiniz! Küresel olarak içinden geçtiğimiz pandemi sürecinde, hepimiz travmanın temelinde yatan “inşa...

MERKEZ

Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20

Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ

Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36

Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org