fbpx

2021’de Yanımızda Olmaya Devam Edin!

2020 yılında desteklerinizle bize güç,  çocuklarımıza mutluluk verdiğiniz için teşekkür ederiz. Sayenizde 2020’de neler yaptık?

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimiz yeni adresine taşındı. Merkezimizde yaratıcı sanat terapisi temelli bireysel seans ve grup seansları ile çocuk ve gençlerin; aile eğitimleri ile de ebeveynlerin yanında olduk. 

Elâzığ ve Malatya depreminin ardından psikososyal destek vermek üzere afet bölgesine gittik.

Uzaktan Psikolojik Danışmanlık hizmetimizle pandemiden ve afetlerden etkilenen kişilere destek vermeye başladık.

Pandemi sürecinde Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimize kayıtlı olan ve ekonomik zorluk içinde bulunan ailelerimize hijyen ile gıda kiti ve çocuklar için sanat malzemesi desteğinde bulunduk.

Fotoğraf temelli psikososyal destek projemiz PhotoLIFT’e katılan çocuk ve gençlerin atölyelerimizde çektiği fotoğraflardan oluşan “Işığın İzinde” adlı online fotoğraf sergimizi ziyarete açtık.

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizin bahçesini çocuklar için sürdürülebilir yaşam ve ekoloji konularında bir öğrenme ve deneyimleme alanı haline getirdik.

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizin bahçesini çocuklar için sürdürülebilir yaşam ve ekoloji konularında bir öğrenme ve deneyimleme alanı haline getirdik.

Pandemi süreci ve yarattığı travmaları göz önünde bulundurarak hazırladığımız çevrimiçi eğitimlerle öğretmenlerin yanında olmaya devam ettik.

MEB’in uzaktan eğitim sürecini desteklemek amacıyla, çocuklar için hazırladığımız video içerikler ve etkinlik kitapları Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA) yayınlanmaya başladı.

Psikososyal destek alanında çalışan meslek elemanlarını psikolojik ilk yardım ve öz bakım konularında güçlendirmeyi amaçlayan eğitimler gerçekleştirdik.

Türkiye’nin dört bir yanından bize destek veren çevrimiçi gönüllülerimizle çocuklar için etkinlik videoları hazırladık.

İlgili Yazılar

Bayram tebrik kartlarımız Çocuklara Mutlu Saatler hediye ediyor!

Sevdiklerinizin bayramını kutlarken psikolojik travmaya maruz kalmış çocuklarımıza destek olmaya ne dersiniz?  #ÇocuklaraMutluSaatler nedir? Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizde; savaş, göç, şiddet, doğal afet, aile kaybı gibi sebeplerle psikolojik travmaya maruz...

Babalar Günü hediyeniz Çocuklara Mutlu Saatlere dönüşsün!

Babalar Günü'nü kutlarken psikolojik travmaya maruz kalmış çocuklarımıza destek olmaya ne dersiniz? #ÇocuklaraMutluSaatler nedir? Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizde; savaş, göç, şiddet, doğal afet, aile kaybı gibi sebeplerle psikolojik travmaya maruz kalmış ve...

Çevrimiçi Öğretmen Eğitimi’ne Davetlisiniz

Travmaya Duyarlı Okul Programımız kapsamında pandemi süreci ve yarattığı travmaları göz önünde bulundurarak hazırladığımız Çevrimiçi Öğretmen Eğitimlerimize davetlisiniz! Küresel olarak içinden geçtiğimiz pandemi sürecinde, hepimiz travmanın temelinde yatan “inşa...

Çevrimiçi PDR Destek Atölyesi’ne Davetlisiniz

Travmanın temelinde yatan “inşa ettiklerimizin yıkılması ve anlamlandıramama” durumuyla hepimizin karşılaştığı bu dönemde, öğrencilere destek verebilmeleri için rehber öğretmenlerin ihtiyaçlarının görülmesi ve desteklenmelerinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu bakış...

MERKEZ

Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20

Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ

Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36

Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org