fbpx

2021’de Yanımızda Olmaya Devam Edin!

2020 yılında desteklerinizle bize güç,  çocuklarımıza mutluluk verdiğiniz için teşekkür ederiz. Sayenizde 2020’de neler yaptık?

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimiz yeni adresine taşındı. Merkezimizde yaratıcı sanat terapisi temelli bireysel seans ve grup seansları ile çocuk ve gençlerin; aile eğitimleri ile de ebeveynlerin yanında olduk. 

Elâzığ ve Malatya depreminin ardından psikososyal destek vermek üzere afet bölgesine gittik.

Uzaktan Psikolojik Danışmanlık hizmetimizle pandemiden ve afetlerden etkilenen kişilere destek vermeye başladık.

Pandemi sürecinde Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimize kayıtlı olan ve ekonomik zorluk içinde bulunan ailelerimize hijyen ile gıda kiti ve çocuklar için sanat malzemesi desteğinde bulunduk.

Fotoğraf temelli psikososyal destek projemiz PhotoLIFT’e katılan çocuk ve gençlerin atölyelerimizde çektiği fotoğraflardan oluşan “Işığın İzinde” adlı online fotoğraf sergimizi ziyarete açtık.

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizin bahçesini çocuklar için sürdürülebilir yaşam ve ekoloji konularında bir öğrenme ve deneyimleme alanı haline getirdik.

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizin bahçesini çocuklar için sürdürülebilir yaşam ve ekoloji konularında bir öğrenme ve deneyimleme alanı haline getirdik.

Pandemi süreci ve yarattığı travmaları göz önünde bulundurarak hazırladığımız çevrimiçi eğitimlerle öğretmenlerin yanında olmaya devam ettik.

MEB’in uzaktan eğitim sürecini desteklemek amacıyla, çocuklar için hazırladığımız video içerikler ve etkinlik kitapları Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA) yayınlanmaya başladı.

Psikososyal destek alanında çalışan meslek elemanlarını psikolojik ilk yardım ve öz bakım konularında güçlendirmeyi amaçlayan eğitimler gerçekleştirdik.

Türkiye’nin dört bir yanından bize destek veren çevrimiçi gönüllülerimizle çocuklar için etkinlik videoları hazırladık.

İlgili Yazılar

Çocuklarda eko-anksiyete ve bakım verenlere öneriler

Ülkemizde ve dünyada ortaya çıkan doğa olayları ve afetler çocuklarda korku ve kaygılara yol açabilir. Bu süreçte, çocuklar olaylara yakından tanık ettikleri için ya da sadece haberler üzerinden duyduklarıyla da endişelenmeye ve bazı kaygılı sorular sormaya...

Bu bayram, çocukların iyilik halini destekleyin

Her çocuğun her gününün bayram olması için çalışmalarımıza destek olmak ister misiniz? Bu bayram, her çocuğun her gününün bayram olması için çalışmalarımızı desteklemek ister misiniz? Aylık düzenli desteklerinizle çocukların büyüme yolculuğunda birer yol arkadaşı...

Ruh Sağlığı Alanında Damgalanma

Travma Sonrası Stres Bozukluğu Farkındalık Ayı  Ruh sağlığı, duygusal, psikolojik ve sosyal refahımızı içerir. Nasıl düşündüğümüzü, hissettiğimizi ve hareket ettiğimizi etkiler. Ayrıca stresle nasıl başa çıktığımızı, başkalarıyla nasıl ilişki kurduğumuzu ve seçimler...

MERKEZ
Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20
Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ
Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36
Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org