fbpx

2021’de Yanımızda Olmaya Devam Edin!

2020 yılında desteklerinizle bize güç,  çocuklarımıza mutluluk verdiğiniz için teşekkür ederiz. Sayenizde 2020’de neler yaptık?

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimiz yeni adresine taşındı. Merkezimizde yaratıcı sanat terapisi temelli bireysel seans ve grup seansları ile çocuk ve gençlerin; aile eğitimleri ile de ebeveynlerin yanında olduk. 

Elâzığ ve Malatya depreminin ardından psikososyal destek vermek üzere afet bölgesine gittik.

Uzaktan Psikolojik Danışmanlık hizmetimizle pandemiden ve afetlerden etkilenen kişilere destek vermeye başladık.

Pandemi sürecinde Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimize kayıtlı olan ve ekonomik zorluk içinde bulunan ailelerimize hijyen ile gıda kiti ve çocuklar için sanat malzemesi desteğinde bulunduk.

Fotoğraf temelli psikososyal destek projemiz PhotoLIFT’e katılan çocuk ve gençlerin atölyelerimizde çektiği fotoğraflardan oluşan “Işığın İzinde” adlı online fotoğraf sergimizi ziyarete açtık.

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizin bahçesini çocuklar için sürdürülebilir yaşam ve ekoloji konularında bir öğrenme ve deneyimleme alanı haline getirdik.

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizin bahçesini çocuklar için sürdürülebilir yaşam ve ekoloji konularında bir öğrenme ve deneyimleme alanı haline getirdik.

Pandemi süreci ve yarattığı travmaları göz önünde bulundurarak hazırladığımız çevrimiçi eğitimlerle öğretmenlerin yanında olmaya devam ettik.

MEB’in uzaktan eğitim sürecini desteklemek amacıyla, çocuklar için hazırladığımız video içerikler ve etkinlik kitapları Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA) yayınlanmaya başladı.

Psikososyal destek alanında çalışan meslek elemanlarını psikolojik ilk yardım ve öz bakım konularında güçlendirmeyi amaçlayan eğitimler gerçekleştirdik.

Türkiye’nin dört bir yanından bize destek veren çevrimiçi gönüllülerimizle çocuklar için etkinlik videoları hazırladık.

İlgili Yazılar

Çocuklarda Pozitif Disiplin Nedir ve Nasıl Sağlanır?

“DÜZELTME YAPMADAN ÖNCE İLİŞKİ KUR” Pozitif disiplinin temelinde ilişki kurmak yatar. Kurallar sıkı olmalıdır, yeri geldiğinde esneyebileceği ise unutulmamalıdır. Çocuğu duyarak kurulan içten ve gerçek bir iletişim, belli durumlarda esnek olmayı gerektirebilir. İlişki...

Pandemi Döneminde Çocuklar: Akran İlişkilerini Güçlendirmek

  Çocukların yaşadığı travmatik olaylar sonrasında gösterdikleri tepkilerle, işlevselliklerini yeniden düzenlemelerinde ve yaşadıkları durumla baş etmelerini kolaylaştıran birçok farklı koruyucu etkenlerden biri sosyal destektir. Sosyal destek, çocukların yakın...

Adımları bağışa dönüştüren Help Steps uygulamasındayız!

Adımları iyiliğe dönüştüren, tamamen ücretsiz Help Steps uygulamasında biz de varız! Adımlarınızı iyiliğe dönüştürmek için yapmanız gereken çok basit: Uygulamayı indirin, yürümeye başlayın ve adımlarınızı Maya Vakfı için bağışa dönüştürün. Hepsi bu! Help Steps...

Pandemi Döneminde Çocuklar: Teknoloji Kullanımı

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde sosyal bağlantılarımızın sürmesi için teknoloji kullanımı oldukça önemli bir yer tutar. Görüntülü konuşmalar, çok oyunculu çevrimiçi oyunlar, sosyal medya üzerinden yapılan kutlamalar çocukların akranlarıyla ilişkilerini...

Maya Vakfı Bilgilendirme Oturumları’na davetlisiniz!

Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) işbirliğinde, Esenyurt Kent Konseyi Mülteci ve Göçmenler Meclisi ile beraber Şubat ayında gerçekleştireceğimiz Bilgilendirme Oturumları’na davetlisiniz! 16 Şubat Türkiye Sağlık Sistemine Erişim başlıklı oturumda, yabancılar...

MERKEZ

Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20

Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ

Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36

Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org