fbpx

2021’de Yanımızda Olmaya Devam Edin!

2020 yılında desteklerinizle bize güç,  çocuklarımıza mutluluk verdiğiniz için teşekkür ederiz. Sayenizde 2020’de neler yaptık?

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimiz yeni adresine taşındı. Merkezimizde yaratıcı sanat terapisi temelli bireysel seans ve grup seansları ile çocuk ve gençlerin; aile eğitimleri ile de ebeveynlerin yanında olduk. 

Elâzığ ve Malatya depreminin ardından psikososyal destek vermek üzere afet bölgesine gittik.

Uzaktan Psikolojik Danışmanlık hizmetimizle pandemiden ve afetlerden etkilenen kişilere destek vermeye başladık.

Pandemi sürecinde Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimize kayıtlı olan ve ekonomik zorluk içinde bulunan ailelerimize hijyen ile gıda kiti ve çocuklar için sanat malzemesi desteğinde bulunduk.

Fotoğraf temelli psikososyal destek projemiz PhotoLIFT’e katılan çocuk ve gençlerin atölyelerimizde çektiği fotoğraflardan oluşan “Işığın İzinde” adlı online fotoğraf sergimizi ziyarete açtık.

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizin bahçesini çocuklar için sürdürülebilir yaşam ve ekoloji konularında bir öğrenme ve deneyimleme alanı haline getirdik.

Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizin bahçesini çocuklar için sürdürülebilir yaşam ve ekoloji konularında bir öğrenme ve deneyimleme alanı haline getirdik.

Pandemi süreci ve yarattığı travmaları göz önünde bulundurarak hazırladığımız çevrimiçi eğitimlerle öğretmenlerin yanında olmaya devam ettik.

MEB’in uzaktan eğitim sürecini desteklemek amacıyla, çocuklar için hazırladığımız video içerikler ve etkinlik kitapları Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA) yayınlanmaya başladı.

Psikososyal destek alanında çalışan meslek elemanlarını psikolojik ilk yardım ve öz bakım konularında güçlendirmeyi amaçlayan eğitimler gerçekleştirdik.

Türkiye’nin dört bir yanından bize destek veren çevrimiçi gönüllülerimizle çocuklar için etkinlik videoları hazırladık.

İlgili Yazılar

İyilik yapan yumuşak oyuncaklarla tanıştınız mı?

17 Ocak – 15 Şubat 2022 tarihleri arasında www.IKEA.com.tr üzerinden alınan her SAGOSKATT yumuşak oyuncak için IKEA, Maya Vakfı'na 10 TL bağış yaparak çocuklara yönelik psikososyal destek çalışmalarına katkıda bulunuyor!  Detaylar www.IKEA.com.tr'de, hemen keşfedin....

Sevgililer Günü hediyeniz çocuklara mutlu saatlere dönüşsün

Paylaşmak, sevginizi göstermenin en güzel yöntemlerinden biri! Peki bu Sevgililer Günü’nde mutluluğunuzu çocuklarla paylaşarak çoğaltmaya ne dersiniz? Gelin, seçeceğiniz sertifika ile sevginiz çocuklara mutlu saatler getirsin.#ÇocuklaraMutluSaatler nedir? Maya Vakfı...

Toplumsal faydayı arttırmak üzere AbilityPool ile bir araya geldik

Gönüllülüğün dijital platformu olan AbilityPool ile iyiliği çoğaltmaya devam ediyoruz. AbilityPool, halka açık birçok projeyi tek çatı altında toplayarak ülkemizde gönüllülük çalışmalarını dijitalleştirerek çoğaltmayı amaçlayan bir sosyal girişimdir. Farklı...

2021 WISE Zirvesi’nde ödülümüzü aldık

Kurucu Başkanımız Esra Özsüer, Travmaya Duyarlı Okul Programımızla kazandığımız WISE Ödülü’nü, 8 Aralık’ta Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilen 2021 WISE Zirvesi’nde aldı.2016 yılından bu yana İstanbul ve Şanlıurfa’da 12.000’i aşkın öğrenciye ulaşan Travmaya...

Yeni yıl hediyeniz Çocuklara Mutlu Saatlere dönüşsün!

Yılbaşı sertifikalarımızla sevdiklerinizin yeni yılını kutlarken çocuklara mutlu saatler armağan etmeye ne dersiniz?#ÇocuklaraMutluSaatler nedir? Maya Vakfı olarak Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizde; savaş, göç, şiddet, aile kaydı gibi sebeplerle travmaya maruz...

MERKEZ

Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20

Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ

Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36

Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org