fbpx

Haydi, çocuklar için koşMAYA!

2022 İstanbul Maratonu’nda adımlarınızla iyilik peşinde koşup onlarca çocuğun hayatında fark yaratmaya var mısınız?

Yardımseverlik koşularına katılarak hem çevrenizde Maya Vakfı’nın çalışmalarını duyurabilir hem de bireysel bağış kampanyanızı başlatarak çocuklara destek olabilirsiniz.

Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla sivil toplum kuruluşları için destek toplama / kaynak geliştirme metodudur. Yeni gönüllüler ve destekçiler ile sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek sivil toplumun güçlenmesini sağlar. Biz de bu sene yine Adım Adım Oluşumu’yla birlikte 6 Kasım tarihinde gerçekleşecek N Kolay 44. İstanbul Maratonu’na katılarak yardımseverlik koşusunda yerimizi alacağız.

Neden Maya Vakfı ile birlikte koşmalıyım?

Maya Vakfı olarak Balat Çocuk ve Gençlik Merkezimizde; savaş, göç, şiddet, aile kaydı gibi sebeplerle travmaya maruz kalmış ve psikososyal desteğe ihtiyaç duyan çocuklarla bireysel seans ve grup seansları yapıyoruz. Görsel sanatlar, müzik, dans ve harekete dayalı sanat terapisi temelli bu seanslarla, çocukların travmayla başa çıkabilmesine yardımcı oluyoruz. Çocuklar mutlu saatler geçirsin ve hayatlarında travmanın değil bu saatlerin izini taşısın istiyoruz. Her çocuğun sahip olduğu potansiyeli keşfedebilmesi, yaratıcı düşünce geliştirmesi ve kendisini özgürce ifade edebilmesi için çalışıyoruz.

Merkezimize gelen her çocuğun aşağıdaki beş temel psikolojik iyileşme becerisini kazanmasını hedefliyoruz. Çocukların temel becerilerini güçlendirerek hayata karşı daha donanımlı olmalarını sağlıyoruz.

  • Problem çözme becerileri oluşturma
  • Pozitif beceriler edinme
  • Duyguları tanıma ve reaksiyonları düzenleme
  • Farklı düşünme
  • Sağlıklı sosyal ilişkileri yeniden inşa etme

Nasıl katılacağım?

Bireysel olarak ya da çalışma arkadaşlarınızla kurumsal bir takım kurarak Maya Vakfı için yardımseverlik koşusuna katılabilirsiniz.

Nasıl hazırlanacağım?

Bu yıl pandemi sebebiyle kalabalık gruplar halinde antrenman yapamasanız da pandemi kurallarını dikkate alarak açık havada kurumsal takımınızdaki arkadaşlarınızla ya da bireysel olarak antrenman yaparak maratona hazırlanabilirsiniz. Kas gücünüzü ve direncinizi artırmak için antrenman yaparken, aynı zamanda kendi takımınız üzerinde Maya Vakfı’nın logosunun bulunduğu bir forma tasarlayabilirsiniz.

Ben yapabilir miyim?

Tabii ki! Ucunda bu kadar güzel bir amaç olduktan sonra koşuyu tamamlamasanız ve hatta yürüseniz bile yardımseverlik koşusunun bir parçası olacaksınız. 

Hangi adımları takip etmem gerekiyor?

 

Bu yıl 6 Kasım’da gerçekleşecek
N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda 10K ve 21K seçenekleri ile Boğazın eşsiz manzarasında koşun!

1

Arkadaşlarınızı da iyilik peşinde koşmaya teşvik etmekle başlayabilirsiniz!

Bireysel olarak ya da çalışma arkadaşlarınızla kurumsal bir takım kurarak Maya Vakfı için yardımseverlik koşusuna katılabilirsiniz.

2

Koşucu formumuzu doldurun!

Süreç boyunca sizinle iletişim halinde olmamız için Maya Vakfı Koşucu Kayıt Formu’nu doldurun.

Forma Ulaş

3

Maraton sayfasından kaydınızı yapın.  

Bireysel ya da kurumsal olarak, Spor İstanbul’un resmi sayfasından N Kolay 44. İstanbul Maratonu’na kaydolun. Ödeme bu adres üzerinden Spor İstanbul’a yapılacaktır. Bilgi ve kayıt için: maraton.istanbul Kontenjanlar hızla doluyor, geç kalmayın!

4

Adım Adım’da koşucu profilinizi oluşturun.

İstanbul Maratonu’na kayıt yaptırdıktan sonra bireysel olarak Adım Adım – İyilik Peşinde Koş platformuna üye olmanız ve kendi profilinizi oluşturmanız gerekmektedir. Çünkü sivil toplum kuruluşları olarak destek topladığımız kampanyaları bu platformda açıyoruz. İyilik Peşinde Koş (İPK) Platformu, sizlere kolay bağış toplama ve bağışlarınızı takip etme fırsatı sunar.

Kayıt için: ipk.adimadim.org

5

Bağış kampanyanızı açın ve çevrenize duyurun. 

10 Ekim itibarıyla Maya Vakfı’nın projesine ipk.adimadim.org üzerinden kampanyanızı oluşturabilirsiniz. 24 Ekim’de bağış kampanyaları başlar ve siz de çevrenize maratonda koşacağınızı, Maya Vakfı için koştuğunuzu duyurmaya başlayabilirsiniz. Koşucu profilinizi mail ve sosyal medya gibi platformlar aracılığı ile arkadaşlarınızla paylaşarak bağış toplamaya başlayabilirsiniz. Size süreç içinde göndereceğimiz Örnek Bağış Mektubu’ndan yararlanabilirsiniz. İstediğiniz zaman, koşucu profilinize girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ve hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz. İyilik Peşinde Koş (İPK) sistemi sizin için bağış yapan herkese, otomatik olarak bağış sertifikası iletir. Bağış kampanyaları 21 Kasım’da sona erecektir.

Önemli Tarihler 

  • 17 Ekim’de koşu kayıtları biter.
  • Maya Vakfı’nın projesinin görünmesi ile koşucular kampanyalarını oluşturur.
  • 24 Ekim 2022 bağış kampanyası başlar.
  • 6 Kasım Pazar N Kolay 44. İstanbul Maratonu
  • 21 Kasım 2022 bağış kampanyası sona erer.

MERKEZ
Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20
Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ
Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36
Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org