fbpx

Ügi ve Tohara

Maya Vakfı olarak çocuğu merkeze aldığımız ve onlarla doğrudan iletişim halinde olan yetişkinleri kapsadığımız yaklaşımımız ile hem çocukların hem ebeveynlerin iyi olma hallerini desteklemeyi, potansiyellerini açığa çıkartıp ortaya koyabilecekleri alanlar açmayı amaçlıyoruz. Küresel olarak içinden geçtiğimiz pandemi sürecinde, Maya Vakfı olarak benimsediğimiz “travmaya duyarlı” yaklaşımı çevrimiçi platformlara taşımayı önemsiyoruz.

Pandemi sürecinde özellikle çocukların değişen duygu durumlarını göz önünde bulundurarak hazırladığımız “Ügi ve Tohara” adlı hikâye çalışmamızla çocukların yaratıcılıklarını, hayal güçlerini, duygu düzenleme ve problem çözme becerilerini destekliyoruz. Rutinler oluşturmalarına, farklı ifade alanları bulmalarına yardımcı oluyoruz. Kapsayıcılığımızı genişletip daha çok çocuğa ulaşabilmek adına hikâyemizi işaret dili kullanarak Türkçe ve Arapça iki dilde sunuyoruz.  

Bağış Yap

Aylık düzenli bağışlarınızla psikososyal desteğe ihtiyaç duyan çocukların bireysel ve grup terapi seanslarına katılarak mutlu saatler geçirmesine ve hayatlarında travmanın değil mutlu saatlerin izini taşımasına destek olabilirsiniz.

Gönüllü Ol

Gönüllülerimiz, değişimin parçası olarak hayallerimizi paylaştığımız yol arkadaşlarımızdır. Daha fazla çocuğa ulaşmamıza destek olup etki alanımızı genişletmemize yardımcı olurlar. Siz de değişimin bir parçası olmak için yanımızda olmak ister misiniz?

MERKEZ

Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ

Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36

E-POSTA
info@mayavakfi.org