fbpx

Travmaya Duyarlı Okul Programı

2016 yılından bu yana, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile imzaladığımız protokol çerçevesinde yürüttüğümüz Travmaya Duyarlı Okul Programı ile travmaya maruz kalan öğrenciler için okulun güvenli bir alana dönüştürülmesini hedefliyoruz.
Bütüncül bir yaklaşımla çocuğun her alanda desteklenmesi gerektiğine inanarak, travmaya maruz kalmış ve dezavantajlı çocukların eğitim sisteminden en iyi şekilde faydalanabilmeleri ve travmatik olayın etkilerini atlatabilmeleri için hayata geçirdiğimiz bu programı İstanbul ve Şanlıurfa’da yürütüyoruz.

Program kapsamında öğretmenlere yönelik eğitim ve süpervizyonlar; okul yönetimine çocuk koruma prosedürlerine dair oryantasyon, çocuklara yönelik akran zorbalığıyla başa çıkma, sosyal uyuma yönelik kültürel kaynaşma ve yaratıcı okuma günü gibi rehabilitasyon çalışmaları yürütüyoruz.
Ayrıca travmatik belirtiler gösteren çocukların ebeveynlerine yönelik Pozitif Ebeveynlik Becerileri Eğitimleri veriyoruz.

Programın detaylarını ve çalışma sonuçlarını içeren Travmaya Duyarlı Okul Programı Araştırma Raporumuz Eylül 2019’da yayınlandı.

Program kapsamında bugüne kadar;

öğrenci ve

öğretmen ile çalıştık.

MERKEZ

Akat Mahallesi Öztürk Sokak No:3 34335
Akatlar Beşiktaş İstanbul Türkiye
Tel: +90 (531) 980 72 37 // +90 (212) 351 00 20

Haritada görmek için tıklayın

BALAT ÇOCUK ve GENÇLİK MERKEZİ

Fener Mahallesi Tevkii Cafer Mektebi Sokak No:24
Balat Fatih İstanbul Türkiye
Tel: +90 (212) 525 25 36

Haritada görmek için tıklayın

E-POSTA
info@mayavakfi.org